#26 Zrób jedną rzecz

Carpe diem to chyba najbardziej osłyszane i wałkowane hasło. Ale coś w sobie ma. Można człowiekowi sto razy coś powtarzać, można mu różne rzeczy wmawiać. Czasem posłucha, czasem nie.
Dlaczego tak często mówi się “chwytaj dzień”? Bo ludzie o tym zapominają. Zapominają, że mają tylko jedno życie, że każdy dzień przeżywają tylko raz. A czymś, czego nie jesteśmy w stanie zatrzymać jest czas. Który upływa z minuty na minutę coraz szybciej. Wcale nie chodzi o to żeby wycisnąć dzień do ostatniej kropli. Zrobić milion rzeczy, przygotować sobie kolejne i nie mieć czasu na sen. Wcale nie chodzi o to żeby codziennie mieć deadline i czuć presję.
Chwytanie dnia to zrobienie jednej pożytecznej rzeczy. Jednej. To wystarczy by poczuć się spełnionym. Nie musimy przenosić gór. Ale każdego dnia powinniśmy zrobić coś, co nie pozwoli nam stać w miejscu. I to trzeba sobie powtarzać. Bo na jedną rzecz szybciej znajdziemy czas niż na milion spraw do załatwienia. Oczywiście wszystko zależy od naszego rytmu, naszej pracy, szkoły, obowiązków..
Ale zrób dzisiaj jedną pożyteczną rzecz. Może to okazja do dobrego uczynku?

Dodaj komentarz